Opinie o Nas Instagram

OCENIAJ PRODUKTY I ODBIERZ NAWET 100, 200 i 500zł. ZOBACZ ILE MOŻESZ ZYSKAĆ W NASZYM PROGRAMIE LOJALNOŚCIOWYM!!!

DOSTAWA OD 6,50zł - PACZKA W RUCHU - SPRAWDŹ!!! ZAMÓWIENIA OD 1zł

Szanowni Państwo, W związku z sytuacją w Polsce związaną z wirusem rekomendujemy wybór przesyłki do Paczkomatu Inpost 24/7 w celu ograniczenia kontaktu ludzkiego i tym samym zapewnienia wszystkim większego bezpieczeństwa.

 

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja
Producenci
Promocje
TALKI W PODROŻY Leszek Talko
TALKI W PODROŻY Leszek Talko
15,90 zł 9,60 zł
szt.
PIESEK PRERIOWY Zarzyńska Joanna, Zarzyński Paweł
PIESEK PRERIOWY Zarzyńska Joanna, Zarzyński Paweł
7,70 zł 7,55 zł
szt.
DUCHY BIAŁEGO DOMU Joel Martin, W.J. Birnes
DUCHY BIAŁEGO DOMU Joel Martin, W.J. Birnes
9,95 zł 9,75 zł
szt.
POLIKARPOW I-153 MILITARIA 222
POLIKARPOW I-153 MILITARIA 222
17,50 zł 17,15 zł
szt.
JAK-27R MANGROVE MILITARIA 298
JAK-27R MANGROVE MILITARIA 298
15,00 zł 14,70 zł
szt.
MARTIN B-26 VOL. II MILITARIA 270
MARTIN B-26 VOL. II MILITARIA 270
14,50 zł 14,21 zł
szt.
FLAMMPANZER MILITARIA 285
FLAMMPANZER MILITARIA 285
17,50 zł 17,15 zł
szt.
TYP 95 HA-GO MILITARIA 185
TYP 95 HA-GO MILITARIA 185
14,50 zł 14,21 zł
szt.

Oferujemy tanie książki z literatury pięknej i popularnej. Beletrystyka, dramat, poezja, powieści historyczne, sensacja, literatura kobieca w atrakcyjnych cenach. W ofercie również literatura piękna polska i zagraniczna, powieści obyczajowe, przygodowe i romans. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

1. Tanie książki z literatury pięknej i popularnej, 2. Tania beletrystyka 3. Outlet powieściowy

Literatura piękna, beletrystyka to jedna z najbardziej zróżnicowanych kategorii. Książki beletrystyczne uczą, bawią i wychowują. Fikcja powieściowa umożliwia rozwinięcia odczuć empatycznych, których nigdy byśmy nie odczuwali w normalnym życiu, ponieważ są blokowane lub minimalizowane. Czytając literaturę piękną, beletrystykę doskonalimy zdolności społeczne, umiejętność do wczuwania się w emocje innych ludzi. Odkrywamy światy wykreowane przez autora, przeżywamy fikcyjne problemy bohaterów, stajemy się na moment kimś kim nigdy nie będziemy. I to w sposób w miarę bezpieczny, bo tylko na kartach czytanej książki, a nie w rzeczywistości. Testujemy samych siebie, bawimy się i zmieniamy. Identyfikowanie się z bohaterami literatury pięknej powoduje, że, my jako ludzie też podlegamy zmianie. Często sukcesy i porażki fikcyjnych bohaterów są dla nas bardzo ważne, ponieważ dzięki ich przeżywaniu stajemy się bardziej otwarci na innych poprzez przekraczanie ograniczeń własnego ja. Dla wielu osób sens ich istnienia kształtuje się w relacjach z innymi, a relacje międzyludzkie są głównym wątkiem literatury obecnym prawie wszędzie. Zwłaszcza w literaturze przez duże L.

W księgarni internetowej Aurelus.pl oferujemy powieści historyczne, sensację, thriller, kryminał, literatura kobieca, literaturę piękna polska i zagraniczną, powieści obyczajowe, przygodowe, romans oraz dramat i poezję. W niskich, outletowych cenach.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

 

NIEPAMIĘĆ Krzysztof Kotowski

NIEPAMIĘĆ Krzysztof Kotowski
NIEPAMIĘĆ Krzysztof Kotowski

NIEPAMIĘĆ Krzysztof Kotowski

Patryk Skalferin, po nieudanej próbie samobójczej stara się odzyskać motywację i wraca do dawnej pracy w policji. Przełożeni nie potrafią mu jednak w pełni zaufać i zlecają drobne, z ich punktu widzenia nieważne, śledztwa. Jedno z nich- zaginięcie starszej kobiety - doprowadza go do tajemniczego świadka, którym jest młoda, piękna wnuczka poszukiwanej. Jednak gdy wszystko zaczyna wskazywać na to, że taka osoba w ogóle nie istnieje a więc jest najprawdopodobniej tylko wytworem pogrążającego się w szaleństwie umysłu Patryka, szefowie odsuwają go od sprawy. Skalferin na własną rękę próbuje rozwikłać zagadkę. To co go spotka po drodze, całkowicie zaburzy jego do tej pory racjonalny sposób myślenia. Pozornie błaha z początku sprawa, wkrótce doprowadzi go do tajemnicy, której nawet on nie będzie w stanie pojąć. 

Podobnie jak poprzednie pozycje tego autora - NIEPAMIĘĆ jest mieszanką gatunków, ale jak twierdzi sam Kotowski - napisaną jak zwykle po to by dać Czytelnikowi po prostu dobrą rozrywkę. Nie przeszkadza mu to jednak stawiać dość istotnych pytań, choć bez pretensjonalnego dydaktyzmu, do którego autor ma stosunek szczególnie niechętny. I choć pytania te dotyczą relatywizmu w myśleniu na temat okrucieństwa, zabijania, ''''dobrych'''' lub ''''złych'''' śmierci - w żadnym momencie nie rezygnuje z kryminalno-sensacyjnego charakteru powieści. Jak zwykle interesują go zagadnienia dotyczące naszych lęków, poczucia sensu i codziennych motywacji bądź ich braku. To jednak wynik często powtarzanej filozofii - ''''Powieść kryminalna, w której na pierwszej stronie ktoś kogoś zabija, a na ostatniej dowiadujemy się kto i... tyle, właściwie straciła już rację bytu. I to nie ze względu na dodatkowe ambicje nowego pokolenia autorów, tylko z lęku przed... najzwyklejszą w świecie nudą. Po książkę pozbawioną refleksji (różnego przecież typu) - społecznej, historycznej, psychologicznej, może nawet egzystencjalnej - Czytelnik niechętnie już sięga. To znak czasu. Ale jeśli ktoś w tego typu zabawie nie chce uczestniczyć - pozostaje mu sprawnie i szybko opowiedziana historia. Też dobrze.'''' 

Sposób w jaki została napisana NIEPAMIĘĆ jest dość eksperymentalny. Nie mamy tu ''''wszystkowiedzącego'''' narratora, ani nawet zwracającego się bezpośrednio do nas ''''opowiadacza'''' w pierwszej osobie. Historię relacjonuje ''''zza grobu'''' pewien niedawno zresztą zmarły człowiek, w dodatku nie pozbawiony ułomności, złośliwości, stronniczości i z wyraźnymi lukami w pamięci. Domorosły ''''filozof'''', sentymentalny wielbiciel wciąż żyjącej żony. Mamy do dyspozycji tylko jego obserwacje, przemyślenia... kompleksy. Czytelnik sam jest zmuszony do przyjęcia ''''własnego rozumienia'''' opowiedzianych zdarzeń, a w tej akurat książce, postawy bohaterów wobec dylematów etycznych i moralnych bywają bardzo kontrowersyjne. 

Krzysztof Kotowski - pisarz, dziennikarz, psycholog. Na polskim rynku czytelniczym uważany za czołowego specjalistę od tzw. thrillerów hipotetycznych. Uznanie przyniosła mu seria powieści o dziennikarzu Adamie Kniewiczu, którego z wiecznych kłopotów wyciąga agentka służb specjalnych - Ultra (ZYGZAK, JAPOŃSKIE CIĘCIE, MARIKA, SERWAL, OBŁAWA). Prawdziwym bestsellerem okazał się wydany w 2008 roku KAPŁAN, stając się najbardziej znaną książką autora. Jego powieści tłumaczone są obecnie na kilkanaście języków obcych. NIEPAMIĘĆ to najbardziej tajemnicza książka autora, której nastrój i niezwykła, trzymająca w ciągłym napięciu fabuła ma szansę zadowolić najbardziej wymagających Czytelników.

Dane techniczne: Autor: Krzysztof Kotowski Stan: nowa, nieczytana Oprawa: miękka Rok wydania: 2009 ISBN 9788392822462 Stron: 238 Wymiary (mm) : 125x200

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 15,90 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl