Opinie o Nas Instagram

OCENIAJ PRODUKTY I ODBIERZ NAWET 100, 200 i 500zł. ZOBACZ ILE MOŻESZ ZYSKAĆ W NASZYM PROGRAMIE LOJALNOŚCIOWYM!!!

DOSTAWA OD 6,50zł - PACZKA W RUCHU - SPRAWDŹ!!! ZAMÓWIENIA OD 1zł

Szanowni Państwo, W związku z sytuacją w Polsce związaną z wirusem rekomendujemy wybór przesyłki do Paczkomatu Inpost 24/7 w celu ograniczenia kontaktu ludzkiego i tym samym zapewnienia wszystkim większego bezpieczeństwa.

 

Producenci
Promocje
ZAMKNIĘTE DRZWI Szabó Magda
ZAMKNIĘTE DRZWI Szabó Magda
10,90 zł 10,57 zł
szt.
SAMOLOTY SPORTOWE RWD-6 I RWD-9 Glass Andrzej
SAMOLOTY SPORTOWE RWD-6 I RWD-9 Glass Andrzej
9,00 zł 8,73 zł
szt.
ŻYCIE DELUXE Jens Lapidus
ŻYCIE DELUXE Jens Lapidus
22,90 zł 21,90 zł
szt.
DATA WAŻNOŚCI Powell William Campbell
DATA WAŻNOŚCI Powell William Campbell
13,50 zł 12,49 zł
szt.
KONIEC DEFILADY. CZAS ZMIAN Ford Madox Ford
KONIEC DEFILADY. CZAS ZMIAN Ford Madox Ford
15,00 zł 14,25 zł
szt.
MIĘDZYPRÓG Adam Węsek
MIĘDZYPRÓG Adam Węsek
10,00 zł 9,70 zł
szt.
KRABAT Otfried Preussler
KRABAT Otfried Preussler
12,90 zł 12,51 zł
szt.

PERSKIE NARZECZONE Dorit Rabinyan

PERSKIE NARZECZONE Dorit Rabinyan
PERSKIE NARZECZONE Dorit Rabinyan

PERSKIE NARZECZONE Dorit Rabinyan

 

Debiut literacki autorki bestsellera Żywopłot

 

Akcja powieści Perskie narzeczone rozgrywa się na przełomie wieków w fikcyjnej perskiej wiosce Omridżan, zamieszkanej przez perskich Żydów. To magiczna historia dwóch młodych dziewcząt – Flory i Nazi Ratorian.

 

Piętnastoletnia ciężarna Flora desperacko wyczekuje powrotu męża, handlarza tkanin, ojca swego nienarodzonego dziecka. Nazi współczuje porzuconej kuzynce i ją pociesza. Chociaż jest zaledwie jedenastoletnią dziewczynką, marzy o własnym zamążpójściu. Akcja powieści obejmuje tylko dwa dni, lecz rozwija się w różnych kierunkach, opisując historie wielu mieszkańców Zaułka Migdałowców. Przedstawiony przez Rabinyan barwny obraz wioski jest ucztą dla zmysłów – odtwarza zapachy i smaki, kolory, dźwięki i strukturę codziennego życia w zaułku. Autorka po mistrzowsku miesza fantazję z rzeczywistością. Pokazuje szokujące nieraz dramaty i okrucieństwo bohaterów jednocześnie tkając współczesną arabską legendę, w której wąż oferuje klejnoty w zamian za mleko, a śmierć zostaje udaremniona przez uspokojenie demonów wsi. Napisana z pasją i pełna elegancji powieść Perskie narzeczone opowiada o codziennych zmaganiach sefardyjskich Żydów w Persji, nie tracąc przy tym niezwykłej magii i cudowności, które są nieodłączną częścią ich życia.

 

To książka magiczna, która łączy ludzi, miejsca, wydarzenia, a także przeszłość i teraźniejszość, fantazję i rzeczywistość, legendy i marzenia. - „L’Hebdo”

 

Bujna, liryczna i niepokojąca proza. Cudowny, dygresyjny styl i bogaty język przekazują opowieść o uczuciach buzujących podczas pewnej nocnej uczty weselnej. - „New York Times Book Review”

 

Komiczni, żałośni i bystrzy bohaterowie wysypują się z tej małej książki jak klauni w objazdowym cyrku. – „The New Yorker”

 

Moc tej prozy jest ogromna. W „Perskich narzeczonych” sen i jawa łączą się w jedno. Jakbyśmy nagle znaleźli się w dziwnych światach z obrazów Chagalla. – „Literary Review”

 

Dane techniczne: Autor: Dorit Rabinyan, Oprawa: miękka, Rok wydania: 2018 Stron:240, wymiary(mm): 150x210

 

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 20,00 zł
szt.

JEDENASTA POWIEŚĆ. OSIEMNASTA KSIĄŻKA Dag Solstad

JEDENASTA POWIEŚĆ. OSIEMNASTA KSIĄŻKA Dag Solstad
JEDENASTA POWIEŚĆ. OSIEMNASTA KSIĄŻKA Dag Solstad

Jedenasta powieść, osiemnasta książkajest portretem starzejącego się intelektualisty, Bjørna Hansena,który żyjąc w poczuciu przypadkowości, niedopasowania i nudy,decyduje się podjąć radykalne środki, żeby temu zaradzić.Zostawia żonę i małe dziecko, by razem z kochanką przeprowadzićsię z Oslo do Kongsberg, na prowincję, gdzie zamierza rozpocząćnowe życie. Ale to, co go spotyka, nie spełnia jego oczekiwań.Hansen coraz bardziej odsuwa się od społeczeństwa, poświęcającsię stopniowo myśli o ekscentrycznym eksperymencie. Pod wpływemniejasnego impulsu, korzystając z pomocy miejscowego lekarza,doktora Schiøtza, symuluje wypadek samochodowy na Litwie. Całkiemzdrowy siada na wózku inwalidzkim, zdecydowany spędzić w tensposób resztę życia, prowadząc niebezpieczną grę z samym sobąi ze społeczeństwem, które okłamuje. Co kierujeeksperymentatorem? Co kieruje lekarzem, utajonym narkomanem, gdypostanawia on pomóc w tej mistyfikacji?

Solstad kolejny raz podejmuje tematykęgry społecznej i jej granic, możliwości poznania samego siebie iodkrycia prawdziwej natury człowieka, która wciąż stanowinajbardziej niezrozumiałą i fascynującą zagadkę.

Dane techniczne: Autor: Dag Solstad Stan: nowa, nieczytana Oprawa: twarda Rok wydania: 2011 ISBN 9788362122196 Stron: 136 Wymiary (mm) : 145x210

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 9,56 zł
szt.

NA PASTWISKA ZIELONE Ragde Anne B.

NA PASTWISKA ZIELONE Ragde Anne B.
NA PASTWISKA ZIELONE Ragde Anne B.

Ostatnia część bestsellerowejtrylogii norweskiej autorki Anne B. Ragde.

Torunn walczy o utrzymanie rodzinnegogospodarstwa, mając do pomocy młodego zmiennika  Kaja Rogera.Margido jest zajęty modernizacją i rozwojem działalności swojegobiura pogrzebowego w Trondheim. Tymczasem w Kopenhadze panujeożywione podniecenie, ponieważ Erlend i Krumme spodziewają siędzieci z Jytte i Lizzi. Zamierzają przebudować silosy w Neshov ikorzystać z gospodarstwa jako miejsca wakacyjnego wypoczynku. Obiepary jadą tam z planami na przyszłość i własnym architektem.Tego lata wiele zmieni się w Byneset, gdy wszyscy  tak od siebieróżni członkowie rodziny ponownie zbiorą się razem.

W powieści Na pastwiska zieloneśledzimy dalsze dzieje gospodarstwa i losy ludzi, którychpoznaliśmy w dwóch poprzednich częściach: w Ziemi kłamstw i wRakach pustelnikach. Wiele jeszcze może Czytelnika zaskoczyć.

Powieść norweskiej pisarki Anne B.Ragde zdobyła nie tylko rzesze czytelników, ale też uznaniekrytyki i jurorów prestiżowych nagród. Ragde napisała wspaniałąwielowątkową powieść o postępującym rozpadzie dysfunkcjonalnejrodziny i nieudolnych próbach walki z chorymi emocjami. Norweskapisarka dowiodła, że popularna saga norweska wcale nie musi byćokreśleniem pejoratywnym?

Grzegorz Wysocki, Tygodnik Powszechny

Anne B. Ragde jest jedną z najbardziejznanych współczesnych pisarek norweskich. Jej twórczość cieszysię uznaniem zarówno wśród czytelników, jak i krytyków.Trylogia o rodzinie Neshov biła rekordy sprzedaży w Norwegii orazzostała przetłumaczona na ponad 20 języków. Na jej podstawienakręcono również niezwykle popularny serial telewizyjny.

Dane techniczne: Autor: Anne B. Ragde Stan: nowa, nieczytana Oprawa: twarda Rok wydania: 2012 ISBN 9788362122219 Stron: 254 Wymiary (mm) : 145x210

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 10,94 zł
szt.

NAMIOT FATIMY Miral Tahawi

NAMIOT FATIMY Miral Tahawi
NAMIOT FATIMY Miral Tahawi

"Fatima, najmłodsza córka wodzaplemienia, mieszka wraz ze swoimi siostrami w przeznaczonej dlakobiet części wioski. Jej życie naznaczone jest tęsknotą zanieobecnym ojcem, smutkiem matki, okrucieństwem brutalnej babki ipragnieniem wolności, której dziewczyna poszukuje na wszelkiemożliwe sposoby. To właśnie tytułowy namiot tradycji, mitów iwłasnej wyobraźni więzi Fatimę.

Autorka w niezwykle poetycki, częstosymboliczny sposób pokazuje życie beduińskich kobiet. „TheWashington Post” napisał o Tahawy: „pierwsza pisarka, któraprzedstawia życie egipskich Beduinów, wychodząc poza stereotypy,ilustruje przemianę beduińskich kobiet oraz ich pragnieniewolności”.

Książka ukazała się dotychczas wsiedmiu językach.

Świat się rozwija, znikają kolejnegranice, ale nie granice ludzkich przyzwyczajeń i stereotypów.Stereotypy sprawiają oczywiście, że łatwiej nam oswoić sobieinne kultury, ale niewiele pomagają w ich zrozumieniu. PowieśćMiral at-Tahawi niespodziewanie ukazuje nieco inne aspekty życiaspołecznego w świecie arabskim. I co może ważniejsze, inaczejmówi o chyba najbardziej rozpowszechnionym stereotypie światazachodniego – o sytuacji kobiety muzułmańskiej.

Prof. Marek Dziekan (z Przedmowy)"

Dane techniczne: Autor: Miral Tahawi Stan: nowa, nieczytana Oprawa: miękka Rok wydania: 2009 ISBN 9788392589778 Stron: 160 Wymiary (mm) : 145x205

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 6,90 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl