Opinie o Nas Instagram

Zgarnij 20 zł i darmową dostawę od Aurelus.pl i ciesz się tańszymi zakupami - Zobacz zakładkę kody rabatowe.

DOSTAWA OD 4,88zł - PACZKA W RUCHU - SPRAWDŹ!!! ZAMÓWIENIA OD 1zł

W dniach 28.09-7.10.2019 Księgarnia będzie nieczynna. Zamówienia złożone w tym czasie zostaną wysłane po zakończeniu przerwy urlopowej. 

Ostatnia wysyłka przed urlopem nastąpi 27.09.2019, kolejne wysyłki będą po zakończeniu urlopu.  W trakcie urlopu kontakt z nami będzie ograniczony.

Producenci

STRATEGIE FINANSOWANIA DZIAŁALNOŚCI PRZEDSIĘBIORSTW Chojnacka Ewa, Kołosowska Bożena, Tokarski Andrzej, Tokarski Maciej

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 30,00 zł 30.00
Cena w innych sklepach: 49,00 zł
ilość szt.
Zyskujesz 6 pkt [?]
dodaj do przechowalni

Opis

STRATEGIE FINANSOWANIA DZIAŁALNOŚCI PRZEDSIĘBIORSTW Chojnacka Ewa, Kołosowska Bożena, Tokarski Andrzej, Tokarski Maciej

 

Każde przedsiębiorstwo funkcjonujące na rynku powinno mieć świadomie sformułowaną strategię finansowania działalności. Jej opracowanie nie jest łatwe, gdyż wymaga od kadry zarządzającej dużych umiejętności analitycznych i wiedzy z zakresu zarządzania. Efektem procesu formułowania strategii finansowej jest średnio- i długookresowy plan finansowy przedsiębiorstwa. Planowanie strategii finansowania umożliwia określenie potrzeb kapitałowych, źródeł pokrycia tych potrzeb i struktury kapitałowej w powiązaniu ze strukturą majątkową przedsiębiorstwa.

 

Książka składa się z części teoretycznej, w której zaprezentowano wiedzę z zakresu finansów przedsiębiorstw związaną z formułowaniem strategii finansowania działalności, oraz praktycznej, zawierającej studia przypadków. Omówiono między innymi:

 

podstawowe elementy strategii finansowania: cele, zasady, metody i determinanty,

główne kryteria, które należy brać pod uwagę przy ustalaniu rodzaju strategii finansowania działalności,

charakterystyczne cechy najważniejszych rodzajów strategii finansowania: agresywnej, umiarkowanej i konserwatywnej,

trudności związane z planowaniem strategii finansowania działalności przedsiębiorstw,

sposób tworzenia strategii finansowania działalności na podstawie modeli wzrostu,

metody sporządzania sprawozdań finansowych pro forma.

 

O autorach:Mgr Ewa Chojnacka jest asystentką w Instytucie Nauk Humanistycznych i Ekonomicznych w Akademii Techniczno - Rolniczej w Bydgoszczy. Przygotowuje doktorat z zakresu finansów przedsiębiorstwa. Dr Andrzej Tokarski jest adiunktem Katedry Rachunkowości Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na zagadnieniach związanych z analizą finansową oraz procesem pozyskiwania źródeł finansowania przez przedsiębiorstwa w gospodarce rynkowej. Maciej Tokarski - doktor nauk ekonomicznych, absolwent Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Adiunkt Katedry Rachunkowości Wyższej Szkoły Bankowej w Toruniu. Przedmiotem jego zainteresowań jest rachunkowość zarządcza i sposoby finansowania małych i średnich przedsiębiorstw....

 

Dane techniczne: Autor: Chojnacka Ewa, Kołosowska Bożena, Tokarski Andrzej, Tokarski Maciej, Oprawa miękka Rok wydania: 2014, Stron: 188, Wymiary (mm) : 170x250

 

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl