Instagram

 

Producenci

PAN PIP Jones Lloyd

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 12,00 zł

Cena regularna:

12.00
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką:
Cena w innych sklepach: 29,90 zł
ilość szt.
Zyskujesz 2 pkt [?]

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.5
Producent: Wab
Kod produktu: 10677
Pin It

Opis

PAN PIP Jones Lloyd

 

Wioska rybacka wciśnięta między bezkresną plażę a zachłanną dżunglę. Wybuch wojny domowej między separatystami a wojskami rządowymi i całkowita blokada największej z Wysp Salomona uruchamiają serię niezwykłych zdarzeń. Trzynastoletnia Matylda wraz z grupą dzieci zaczyna pobierać nauki od pana Wattsa, zwanego Wytrzeszczem, jedynego białego człowieka, który nie uciekł z wyspy przed wprowadzeniem blokady. Na lekcjach dzieci poznają pewnego jegomościa z dalekiego świata: pana Dickensa i jego powieść Wielkie nadzieje. Znajomość ta splatasię z losami wioski i jej mieszkańców, a przyjaźń z oboma Anglikami, współczesnym i historycznym, staje się najważniejszym wydarzeniem w życiu Matyldy. Uhonorowany Commonwealth Writers\' Prize i nominowany do nagrody Bookera Pan Pip przenosi czytelnika w świat literackiej wyobraźni. W tej klasycznej opowieści o dojrzewaniu odnajdziemy ciepły portret ludzi starających się prowadzić normalne życie w nienormalnych warunkach. Jesienią 2012 roku odbyła się prapremiera filmu na podstawie książki, w reżyserii Andrew Adamsona (Shrek, Opowieści z Narnii), z Hugh Lauriem w roli głównej.

 

Oszczędna w stylu, zapadająca w pamięć baśń Lloyda Jonesa to wyprawa ku źródłom siły sztuki i jej granicom;The Washington Post\"

 

Mało która powieść potrafi połączyć w jedną całość tak ogromne pokłady uroku, grozy i pokrzepienia;The Independent\"

 

„Kiedy nasi przodkowie zobaczyli pierwszych białych, pomyśleli, że patrzą na zjawy albo ludzi,

których dotknęło nieszczęście. Psy przysiadały na tylnych łapach i otwierały pyski w oczekiwaniu na widowisko. Myślały, że trafiła im się prawdziwa gratka. Kto wie, może biali ludzie potrafią wywijać fikołki do tyłu albo robić salta nad drzewami. Może podzielą się jedzeniem. Psy zawsze na to liczą. Pierwszym białym, którego zobaczył mój dziadek, był rozbitek. Mężczyzna dopłynął do plaży i poprosił o kompas. Dziadek nie znał słowa kompas\", ale wiedział, że czegoś takiego nie posiada. Wyobrażam go sobie, jak przyciska dłonie do boków i się uśmiecha. Nie chciał wyjść na głupka. Biały człowiek zapytał o mapę. Dziadek i tym razem nie wiedział, o co chodzi, więc tylko wskazał na rozciętą nogę mężczyzny. Dziwne, że rekiny przepuściły taką okazję. Biały człowiek zapytał, co to za ląd, na który wyrzuciło go morze. Tym razem dziadek mógł pomóc. Wyjaśnił rozbitkowi, że trafił na wyspę. Biały człowiek zapytał, czy ta wyspa ma jakąś nazwę. Dziadek podał słowo, które znaczyło w naszym języku wyspa\". Kiedy biały człowiek poprosił o wskazanie drogi do najbliższego sklepu, dziadek wybuchnął śmiechem. Wskazał na palmę kokosową, a potem na rozciągający się za mężczyzną potwornie wielki ocean pełen ryb. Lubiłam słuchać tej opowieści.”

 

Dane techniczne: Autor: Jones Lloyd, Oprawa: miękka Rok wydania: 2013 Stron: 240 Wymiary (mm): 125x195

 

Dane techniczne

Wysyłaj do EmpikPlace Tak

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl