Opinie o Nas Instagram
DZIEŃ DOBRY JESTEM SIRI 0
DZIEŃ DOBRY JESTEM SIRI

Seria książek o małej Siri dla wielu dzieci w wieku przedszkolnym i ciut starszych będzie odkryciem. Wiele sześcio, siedmiolatków zaprzyjaźni się z Siri na dobre. Siri pochodzi z Finlandii, jednak dzieci w kilkudziesięciu krajach pokochały już przygody sympatycznej dziewczynki.

Siri szuka przyjaciół i ich znajduje (Mały, Średni i Duży Otto), opiekuje się psem sąsiada wspólnie z nimi, opłakuje swoją ulubioną zabawkę - króliczka, nie znosi okropnej świnki, odkrywa jak wygląda pchła negocjując przy tym jej zdobycie od koleżanki, uprawia sport mimo wszystko z sukcesami. Siri nie jest idealna, zupełnie jak inne rzeczywiste dziewczynki, ale stara się być lepsza. Mądrość serii książek o Siri jest nienachalna, ale mimo wszystko pozostaje w pamięci.

 

 

 

 

Siri i pchła, Siri i brudasek, Siri i pies sąsiada, Siri strzela gola, Siri i okropna świnka
tekst: Tiina Nopola
ilustracje: Mervi Lindman
tłumaczenie: Bożena Kojro
Wydawnictwo Wilga

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Siri to dziewczynka, która chętnie pomaga innym. Sąsiadowi z psem - Przychodzi do nas Onni. Trzeba natychmiast przyszyć do bluzki kieszeń, bo Onni mieszka w kieszeni - oznajmia Siri
Onni to maleńki piesek sąsiada, nad którym kilkugodzinna opieka dostarczy Siri wielu niezapomnianych wrażeń. Zawsze towarzyszą jej trzej koledzy - Mały, Średni i Duży Otto. Wiele przygód, dużo śmiechu i zabawy.

Siri ma fajnych przyjaciół, jednak nie zawsze się z nimi dobrze rozumie. Kiedy kuzynka małego Otto przybywa z wizytą na dwa dni, chłopcy są nią tak bardzo zafascynowani, że trochę ignorują Siri. Kerttu biega przez kałuże i jest cała zabrudzona - chłopcom się to podoba i razem z nią taplają się w błocie.

Zazdrosna Siri tak bardzo chce odzyskać przyjaciół, że postanawia się sama ubrudzić, aby upodobnić się do Kerttu. Efekt jest trochę inny niż zamierzony, jednak wszystko kończy się dobrze.

 

 

Siri jest wytrwała i lubi uczyć się nowych umiejętności. Kiedy widzi, jak chłopcy grają w piłkę, sama chce spróbować. Chłopcy i szczególnie jedna złośliwa dziewczynka z drużyny twierdzą, że taki maluch jak Siri nie umie grać. Tata zapisuje Siri do drużyny piłkarskiej, jednak treningi potwierdzają, że piłka nożna nie jest łatwą grą - Siri niewiele wychodzi. Jednak dzięki wytrwałości i pomocy przyjaciela Otto Siri zostaje bohaterką meczu - strzela bramkę dzięki niesamowitemu dryblingowi i zyskuje szacunek i sympatię kolegów z drużyny.

 

 

 

Wszystkie książeczki z Siri mają pewien ukryty morał. Bawią i uczą. Doskonałym dodatkiem do tekstu są ilustracje Mervi Lindman w specyficznym skandynawskim stylu. 

Polecamy.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl