Opinie o Nas Instagram

OCENIAJ PRODUKTY I ODBIERZ NAWET 100, 200 i 500zł. ZOBACZ ILE MOŻESZ ZYSKAĆ W NASZYM PROGRAMIE LOJALNOŚCIOWYM!!! 

DOSTAWA OD 5,89zł - PACZKA W RUCHU. DOSTAWA UPS punkt (1-2 dni) 10,99zł - powyżej 100zł za darmo. - SPRAWDŹ!!!  

ROZWAŻANIA RELIGIJNE 0
ROZWAŻANIA RELIGIJNE

KATECHEZA BIBLIJNA JAK ODCZYTYWAĆ EWANGELIE Pierluigi Plata

katecheza biblijna jak odczytywać

Panuje powszechne przekonanie, że największa trudność przy wprowadzaniu w życie Ewangelii wiąże się z faktem, iż jest ona zbyt odległa od naszych codziennych doświadczeń. Ale czy nie jest wręcz przeciwnie? Może nie potrafi my realizować jej w naszym życiu, ponieważ sądzimy, że już ją poznaliśmy, że od zawsze słuchaliśmy i czytaliśmy, i dlatego przestaliśmy przykładać do niej uwagę?

 

Niniejsza książka, przyjmując niezwykłą ale jakże skuteczną metodologię, pomaga odczytać Ewangelię tak, jakbyśmy brali ją do rąk po raz pierwszy; pomaga wyplenić stereotypy, które zakorzeniły się w nas z biegiem lat, a które nie pozwalają zagłębić się w ewangeliczne przesłanie. Dzięki takiemu wsparciu czytelnicy dostrzegą w znanych fragmentach ewangelicznych liczne szczegóły, które zazwyczaj umykają uwadze, i spojrzą na nie świeżym okiem, co ułatwi im wprowadzanie Ewangelii w codzienne życie i czerpanie z niej bodźców, aby w coraz większym stopniu karmić się Słowem Bożym.

PODCZAS SNU NAS OSŁANIAJ. MODLITWA KOMPLETY CHIARA DILETTA MAGNONE DELLA TRINITÀ

 

podczas snu nas osłaniaj

„Podczas snu nas osłaniaj”: o to prosimy Pana pod koniec każdego dnia, zanim położymy się spać. To również tytuł tej książki, której celem jest rozproszenie ciemności, tak jak mała lampka rozświetla mrok kiedy nadchodzi noc, gdy zwracamy się do Boga w ostatniej przed snem modlitwie liturgicznej, jaką jest Kompleta.

 

Niniejsza książka powstała na modlitwie i jej zamiarem jest towarzyszyć podczas modlitwy temu, kto stawia pierwsze kroki w jej poznawaniu, jak również temu, kto chce pogłębić znajomość tej pięknej godziny liturgicznej, przez którą poświęca się Panu czas odpoczynku.

MOJE SŁOWA NIE PRZEMINĄ LIVIO FANZAGA

moje slowa nie przemina

Każde słowo wypowiedziane przez Jezusa jest żywe i czyni cuda w ludzkich sercach i na świecie

 

Ewangelia jest wiecznie żywym i świeżym źródłem. Każdy, kto odchodzi od niej, by napić się z ziemskich kałuż, powtarza potem za Piotrem: „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego” (J 6,68). Słowa wypowiedziane przez Jezusa są Bożą siłą, która przemienia nie tylko życie pojedynczych osób, ale i całego społeczeństwa.

Są to słowa żywe, ponieważ wypowiedział je Zmartwychwstały, Żywy, który zawsze jest pośród nas. Ale niewielu chrześcijan zdaje sobie z tego sprawę. W ich sercach zgasła ufność w moc Ewangelii. Prezentowane strony mają na nowo rozbudzić nadzieję i uświadomić zmęczonemu i niedowierzającemu pokoleniu, że bez codziennego zaczynu słów Jezusa świat nie ma szans na przetrwanie.

Proroctwo Jezusa mówiące o Jego słowach w cudowny sposób wypełnia się na przestrzeni wieków. I choć od czasu, kiedy zostały wypowiedziane, minęło dwa tysiące lat, zachowują nadal świeżość i nieustającą aktualność. Czy istnieją jakiekolwiek inne słowa, które dałoby się z nimi porównać? Słowa Jezusa są proste, zrozumiałe dla wszystkich. Ileż osób zmieniło życie, pojąwszy bezkres i głębię choćby tylko jednego słowa z Ewangelii! Każde słowo, które wyszło z ust Jezusa, jest żywe i dokonuje cudów w sercach i na świecie.

SZTUKA MODLENIA SIĘ. W SZKOLE NOWEGO TESTAMENTU Orsatti Mauro

sztuka modlenia się jpg

Modlitwa jest czymś pięknym”, „Modlitwa jest ważna”, „Trzeba się modlić”, „Modlitwa jest miłością”, „Modlitwa jest tchnieniem życia”: to tylko niektóre z bogatego rejestru określeń, które obrazują wartość modlitwy. Z drugiej strony, przytłacza nas lawina wątpliwości i pytań: „Nie potrafię się modlić”, „W jaki sposób i kiedy się modlić?”, „Po co się modlić?”. Temat jest ciągle przedmiotem ożywionej dyskusji, o czym świadczy rozliczna literatura i przepełnione pasją badania, jak również różnorodne ujęcia tej kwestii.

JAK SZCZĘŚLIWIE ŻYĆ WE DWOJE PODRĘCZNIK DLA KOBIET Elisabetta Tumbiolo

jak szczesliwie zyc-we-dwoje.jpg

Napisałam te strony dla Ciebie, która jeszcze szukasz bratniej duszy, dla Ciebie, która wkrótce wychodzisz za mąż, i również dla Ciebie, która jesteś już żoną. Pisząc je, myślałam o Tobie, która jesteś niepoprawną romantyczką, a w małżeństwie szukasz Twojego marzenia o szczęściu i w nim chcesz je realizować. Ja też, obok Ciebie, chcę się z tej książki czegoś nauczyć. Bardziej kochać, kochać na serio. Pozbyć się tego, co oddala i dzieli, a wzmocnić to, co zbliża i jednoczy. Chcę nauczyć się sztuki kochania, uśmiechając się do czyichś słabości, a z własnymi obchodząc się surowo; patrząc z miłością na niedomagania drugiego, a bezkompromisowo na swoje osobiste. Pragnę, byśmy – Ty i ja – nauczyły się, jak nie ulegać wpływom wewnętrznych wzburzeń, jak nie pozwalać, by nasze nastroje zależały od pogody. Abyśmy potrafiły w nieporozumieniach gasić złość balsamem rozsądku, a gorycz rozczarowań – balsamem przebaczenia. Byśmy były zdolne zasypać dumę w okopach niezgody, ażeby w powstałych na nich bruzdach na nowo rozkwitła miłość. Jeśli utrzymamy w ryzach serce, za każdym razem, kiedy oszukuje i zdradza, a opatrzymy, kiedy czuje się zranione; jeśli ból szarych dni owiniemy bandażem nasączonym wspomnieniami dni szczęśliwych i wielką nadzieją, że te ciemne w przyszłości dadzą początek znów radosnym, będziemy mogły sprawować nieograniczoną władzę nad teraźniejszością i mieć pewność, że gdzieś tam, ponad chmurami, wciąż bije blask pogodnego nieba.(Rh)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl