Opinie o Nas Instagram

DOSTAWA OD 4,88zł - PACZKA W RUCHU - SPRAWDŹ!!! ZAMÓWIENIA OD 1zł

Producenci
Promocje

CZARNE ZŁOTO Bartłomiej Rychter

CZARNE ZŁOTO Bartłomiej Rychter
CZARNE ZŁOTO Bartłomiej Rychter

CZARNE ZŁOTO Bartłomiej Rychter

 

Koniec XIX wieku na wschodnich krańcach monarchii austro-węgierskiej. Pionierskie czasy przemysłu naftowego. W tej scenerii toczą się losy Borysa Pasternaka. Poznaliśmy go kilka lat temu w intrygującej powieści Złoty wilk . Teraz ciąg dalszy.

 

Borys zostawia całe swoje dotychczasowe życie i rusza na poszukiwanie kobiety, którą kocha. Ślad urywa się w Drohobyczu, a jedyną wskazówką jest rozmowa z konduktorem, który zapamiętał dwie samotnie podróżujące kobiety. Borys zatrudnia się jako nauczyciel, za dnia pracuje, wieczorami zaś przeszukuje przytułki, przykościelne noclegownie, domy publiczne i karczmy. Po kilku tygodniach dostaje krótki list: imię i nazwisko, adres majątku gdzieś pod Stryjem i dopisek, iż tam właśnie znajdzie to, czego szuka. Ślad prowadzi do Stojanowa, sporego majątku ziemskiego, którego zasadniczą częścią jest kopalnia ropy naftowej.

 

Kiedy padający śnieg i trzaskające mrozy odetną Stojanów od świata, Borys Pasternak będzie musiał zmierzyć się z tajemnicą, której tak naprawdę nie chce poznać

 

Dane techniczne: Autor: Bartłomiej Rychter Oprawa miękka Rok wydania: 2013, Stron:320, Wymiary (mm) : 125x195

 

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 12,90 zł
szt.

DIABEŁ W BIAŁYM MIEŚCIE Erik Larson

DIABEŁ W BIAŁYM MIEŚCIE Erik Larson
DIABEŁ W BIAŁYM MIEŚCIE Erik Larson

Prawdziwa historia dwóch mężczyzn, architekta i seryjnego mordercy, których losy połączyła ze sobą największa wystawa w amerykańskiej historii: Kolumbijska Wystawa Światowa z 1893 roku, zorganizowana w Chicago i nazywana „Białym Miastem”.

Daniel Hudson Burnham, wybitny dyrektor robót wystawy i twórca wielu ważnych budynków, takich jak Flatiron Building w Nowym Jorku czy Union Station w Waszyngtonie, pokonuje liczne przeszkody i wraz ze swoim zespołem stara się przekształcić podmokły park Jacksona w „Białe Miasto”.

W tym samym czasie Henry H. Holmes, młody lekarz, złośliwie parodiując „Białe Miasto” Burnhama, wznosi nieopodal swój Hotel Wystawy Światowej – urządzając w nim straszliwe miejsce mordów, wyposażone w stół sekcyjny, komorę gazową i piec krematoryjny.

Diabeł w Białym Mieście prowadzi czytelnika w czasy pełne magii i wzniosłości, sprawiając, że dym, romans i tajemnica amerykańskiego wieku pozłacanego, jak określają historycy późny wiek dziewiętnasty, ożywają ponownie.

O autorze

Erik Larson studiował historię oraz dziennikarstwo. Mieszka w Seattle, wraz z żoną i trzema córkami. Diabeł w białym mieście to jego druga książka, ale pierwsza, która odniosła tak spektakularny sukces, przez długi czas zajmując czołówkę list przebojów.

Dane techniczne: Autor: Erik Larson Stan: nowa, nieczytana Oprawa: twarda Rok wydania: 2008 ISBN: 9788375080261 Stron: 464 Wymiary (mm): 150x210

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 14,80 zł
szt.

INSTITOR KTO PIERWSZY PODPALI STOS Adam Lard

INSTITOR KTO PIERWSZY PODPALI STOS Adam Lard
INSTITOR KTO PIERWSZY PODPALI STOS Adam Lard

INSTITOR Adam Lard

 

Jesienią 1517 roku w Lyonie spalono na stosie trzy kobiety uznane za współpracownice szatana. Procesem kierował Heinrich Kramer zwany Institorem. Dominikanin, najsłynniejszy niemiecki inkwizytor, autor Młota na czarownice - wydanego w 1487 roku podręcznika łapania czarownic. Powieść oparta na autentycznych zdarzeniach.

 

Dane techniczne: Autor: Adam Lard Oprawa miekka Rok wydania: 2017, Stron: 600 Wymiary (mm) : 145x205,

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 28,90 zł
szt.

IVANHOE Walter Scott

IVANHOE Walter Scott
IVANHOE Walter Scott
Młody krzyżowiec, Wilfryd Ivanhoe, powraca z krucjaty do rodzinnej Anglii, szarpanej wewnętrznymi zatargami między Saksonami a Normanami i walką o tron, który książę Jan bez Ziemi próbuje odebrać swojemu bratu, królowi Ryszardowi Lwie Serce. Młody Sakson, wydziedziczony przez ojca z powodu miłości do lady Roweny i wplątany w wymierzoną przeciwko władcy, któremu pozostaje wierny, intrygę, za wszelką cenę starał się będzie bronić rycerskiego honoru. Na drodze staną mu jednak bezwzględni poplecznicy księcia Jana. Czy młodzieniec dotrzyma złożonych przyrzeczeń, czy ocali od śmierci Rebekę, piękną córkę żydowskiego kupca Izaaka z Yorku i czy przebłaga gniew ojca i poślubi swą ukochaną? Dane techniczne: Autor: Walter Scott Stan: nowa, nieczytana Oprawa: miękka Rok wydania: 2005 ISBN: 8373844201 Stron: 415 Wymiary (mm): 110x175

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 8,20 zł
szt.

KAMPANIA AFGAŃSKA Steven Pressfield

KAMPANIA AFGAŃSKA Steven Pressfield
KAMPANIA AFGAŃSKA Steven Pressfield

Opowieść o geniuszu wojskowym Aleksandra, kronika okrutnej batalii i relacja ze zderzenia dwóch światów - Zachodu i Wschodu.

W drodze do Indii Aleksander Wielki musiał podbić ziemie dzisiejszego Afganistanu - przeprowadzić coś, co Steven Pressfield nazywa bardzo współcześnie "kampanią afgańską". W tej silnie przemawiającej do wyobraźni książce swą historię snuje młody Macedończyk - chłopak, który zaciągnął się do wojsk Aleksandra dla chwały i zaznania męskiej przygody, poszedłszy tą samą drogą, co jego ojciec i bracia. Jest to opowieść o geniuszu wojskowym króla i kronika batalii, która zmusiła jego żołnierzy do zmiany sposobu myślenia, ale też relacja ze zderzenia dwóch światów - Wschodu i Zachodu - z ich religią, mentalnością i różnicami kulturowymi. Znakomite tempo, wyraziste szczegóły, żywe i barwne opisy zdarzeń przetykane przejmującymi spostrzeżeniami powodują, że tę powieść czyta się z zapartym tchem. Co więcej, powinna ona być lekturą obowiązkową dla każdego, kto chce lepiej zrozumieć, z czym mają do czynienia wojska amerykańskie i koalicyjne w tym niespokojnym i targanym konfliktami plemiennymi regionie..

Dane techniczne: Autor: Steven Pressfield Stan: nowa, nieczytana Oprawa: twarda Rok wydania: 2007 ISBN: 9788375100228 Stron: 329 Wymiary (mm): 150x225

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 15,80 zł
szt.

KOCHANEK KRÓLOWEJ Steensen-Leth Bodil

KOCHANEK KRÓLOWEJ Steensen-Leth Bodil
KOCHANEK KRÓLOWEJ Steensen-Leth Bodil

Kochanek królowej to wybitna powieśćduńskiej autorki Bodil Steensen-Leth, na podstawie której powstałscenariusz filmowy. Ekranizacja została nominowana do Oscarakategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny" (2013) oraz donagrody Złotego Globu kategorii "Najlepszy film zagraniczny"(2013). Film został także uhonorowany Srebrnym Niedźwiedziem(2012) nominowany do Złotego Niedźwiedzia (2012).

15-letnia Karolina Matylda Hanowerskajest młodszą siostrą króla Anglii Jerzego III. 1766 roku zostaławysłana do Danii, aby poślubić dwa lata starszego od siebie królaChrystiana VII. Życie ich obojga na rozwiązłym, kipiącym wręczod namiętności intryg duńskim dworze przybiera dramatyczny obrótprzez nasilającą się chorobę psychiczną króla jednej orazmiłość młodej królowej do inteligentnego czarującego JohannaStruensee drugiej strony. Struensee jest bowiem nie tylko uznanymkrólewskim medykiem, ale także człowiekiem wyjątkowo silnejpozycji politycznej po przyjęciu posady na królewskim dworzezostaje zaufanym poplecznikiem duńskiego monarchy, rozkochującsobie młodą królową, samotną nierozumianą zarówno przezpoddanych, jak przez małżonka.

Znakomita książka duńskiej pisarkito powieść, której wielkie idee stają się punktem wyjścia domiłosnej historii. Powieściowy świat Bodil Steensen-Leth to nietylko uczucie dwojga ludzi, ale także zaangażowanie oświeceniowereformy kraju, dzięki którym los zacofanej Danii ma szansę ulecpoprawie. Epizod oświeceniowego reformatora na duńskim dworzekrólewskim to dla Duńczyków jeden najbardziej doniosłych momentówhistorii ich kraju. Jednakże przyjaźń Struensee chorym królemjednoczesne wielkie uczucie do jego małżonki klasyczny dworskimezalians mogą prowadzić jedynie do tragicznego finału...

Kim była owa Angielka, która jakoduńska królowa Karolina Matylda zaangażowała się jedennajdziwniejszych trójkątów miłosnych historii?

Bodil Steensen-Leth odpowiada na topytanie iście mistrzowski sposób. Zaznacza jednocześnie, żescenariusz filmowy nie wykorzystuje wszystkich nietuzinkowychaspektów powieści książka jest znakomitym poszerzeniem historiiprzedstawionej filmie reżyserii Nikolaja Arcela.

Dane techniczne: Autor: Steensen-Leth Bodil Stan: nowa, nieczytana Oprawa: miękka Rok wydania: 2014 ISBN 9788389981714 Stron: 342 Wymiary (mm) : 160x235

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 20,20 zł
szt.

MEDYK I ZNIKAJĄCE TANCERKI Downie Ruth

MEDYK I ZNIKAJĄCE TANCERKI Downie Ruth
MEDYK I ZNIKAJĄCE TANCERKI Downie Ruth

Gajusz Petrejusz Russo jest rozwiedzionym lekarzem wojskowym. Fortuna od pewnego czasu mu nie sprzyja, podejmuje więc pochopną decyzję, by szukać szczęścia w jednym z odległych i surowych przyczółków Imperium Rzymskiego, a mianowicie w Brytanii. Przybywa do Devy w ponurym nastroju, a pewnego dnia po trzydziestu sześciu godzinach spędzonych w lazarecie w forcie ulega chwilowej słabości i ratuje ranną niewolnicę imieniem Tilla.

Nie zdaje sobie sprawy, że czyn ten sprowadzi na niego wyłącznie kłopoty i aż nazbyt częste kontakty z poirytowanymi tubylcami, którzy postanowili wzajemnie się pozabijać....

Dane techniczne: Autor: Downie Ruth Stan: nowa, nieczytana Oprawa: miękka Rok wydania: 2006 ISBN: 8389779870 Stron: 456 Wymiary (mm): 130x200

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 9,99 zł
szt.

MIASTO Luis Zueco

MIASTO Luis Zueco
MIASTO Luis Zueco

MIASTO Luis Zueco

 

Druga część trylogii umiejscowionej w hiszpańskim średniowieczu. Walki chrześcijan z muzułmanami. Fascynujący opis zwyczajów, ówczesnej techniki, wpleciony w niezwykle zręcznie poprowadzoną opowieść o miłości, wojnie, przezwyciężaniu trudności.

 

Opisana tu historia rozgrywa się w Albarracín, jednym z najpiękniejszych miasteczek w całej Hiszpanii. W czasach muzułmańskich Albarracín tworzyło jedno z arabskich królestw na Półwyspie Iberyjskim, zwanych taifami. Następnie przekształciło się w niezależną chrześcijańską seniorię zarządzaną przez pochodzący z Nawarry ród Azagra. W zasadzie stanowiło niewielki kraik otoczony przez ambitne królestwa szukające okazji, by go podbić. Jeśli przyjrzeć się mapom z wieku XIII, okazuje się, że na większości senioria Albarracín nie została zaznaczona. A jednak przetrwała niezależna do roku 1284.Powieść, którą oddajemy do rąk czytelników, jest hołdem dla dziedzictwa i historycznego piękna Albarracín, uznaniem dla prac konserwatorskich, jakim poddano zabytki miasteczka. Hołdem dla jego zapomnianej historii. Albarracín było seniorią. Wydarzenia opisane w powieści rozgrywają się wyłącznie w obrębie murów miasta stanowiącego serce tego średniowiecznego dominium, wtedy gdy handel, nauka i kultura przeżywały rozkwit w chrześcijańskich królestwach. Na kartach powieści czytelnik znajdzie liczne przykłady tego, jak mroczna może się stać dusza ludzka. Będzie też on świadkiem pojedynków, niemym uczestnikiem intryg oraz tropicielem tajemnic i zagadek. Ponieważ średniowiecze tym właśnie było: okrutną i niebezpieczną epoką, w której miecz nie był jedyną bronią, jakiej należało się obawiać.

 

 

Dane techniczne: Autor: Luis Zueco Oprawa: twarda Rok wydania: 2018 Stron: 590, Wymiary (mm): 150x230

 

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 30,00 zł
szt.

OSTATNIE DNI POMPEI Edward Bulwer-Lytton

OSTATNIE DNI POMPEI Edward Bulwer-Lytton
OSTATNIE DNI POMPEI Edward Bulwer-Lytton

OSTATNIE DNI POMPEI Edward Bulwer-Lytton

 

Najbardziej znacząca powieść w dorobku Edwarda Bulwera-Lyttona, wielokrotnie filmowana i do dziś stanowiąca źródło inspiracji dla wielu artystów.

 

Rzym. Pierwszy wiek. Jednym z głównych bohaterów książki jest Grek Glaukus, który, podobnie jak inni krajanie, został podporządkowany Rzymowi, jednak wciąż pamięta o dawnej potędze swojego narodu. Jego konkurentem w walce o rękę pięknej Jony jest wielki egipski mag Arbaces, który nie cofnie się przed niczym, aby na dobre pozbyć się rywala. Na kartach powieści możemy obserwować zderzenie wielobarwnego świata starożytnych z rodzącą się dopiero religią chrześcijańską, przedstawianą pozytywnie, jednak nie całkiem bezkrytycznie. Głównym przedstawicielem chrześcijaństwa jest Olint, który wraz z młodym kapłanem bogini Izydy knuje intrygę, mającą na celu zdemaskowanie fałszywej wyroczni. Ostatnie dni Pompei to obraz jakości życia i poglądów bohaterów, które tragicznie ucina wybuch Wezuwiusza w 79 roku n.e., doprowadzając do zniszczenia Pompei.

 

Dane techniczne: Autor: Edward Bulwer-Lytton, Oprawa: miękka, Rok wydania: 2017 Stron:240 , wymiary(mm): 130x200

 

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 17,00 zł
szt.

REDUTA WOLI Walery Przyborowski

REDUTA WOLI Walery Przyborowski
REDUTA WOLI Walery Przyborowski

Jestwrzesień 1831 roku, wojska feldmarszałka Paskiewicza zbliżają siędo Warszawy. Piętnastoletni chłopak przypadkowo poznaje ważneszczegóły planu ataku Rosjan i postanawia powiadomić o nich swegowuja generała Sowińskiego. z narażeniem życia dociera do Warszawyi przekazuje zasłyszane informacje. Poznajemy heroiczną walkę wobronie wolskiej reduty, ale też życie codzienne miasta. 

Dane techniczne: Autor: Walery Przyborowski Stan: nowa, nieczytana Oprawa: twarda Rok wydania: 2013 ISBN 9788373995680 Stron: 152 Wymiary (mm) : 145x205

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 13,90 zł
szt.

RZUT WENUS ROMA SUB ROSA STEVEN SAYLOR

RZUT WENUS ROMA SUB ROSA STEVEN SAYLOR
RZUT WENUS ROMA SUB ROSA STEVEN SAYLOR

Kolejny tom bestsellerowego cyklu Roma sub Rosa.

Rzym, rok 56 p.n.e. Dwaj niezwykli goście – poseł egipski w towarzystwie kapłana-eunucha – odwiedzają Gordianusa Poszukiwacza, którego specjalnością jest prowadzenie dochodzeń w sprawach morderstw. Tym razem jednak chodzi o coś, czego ten znany czytelnikom z poprzednich powieści cyklu „Roma sub rosa” (Rzymska krew, Ramiona Nemezis i Zagadka Katyliny) detektyw zapewnić im nie może...

Steven Saylor jest autorem kilkunastu książek, w tym dziesięciu z cyklu Roma sub rosa (wydane przez REBIS), z których ostatnią był Werdykt Cezara.

Dane techniczne: Autor: Steven Saylor Stan: nowa, nieczytana Oprawa: miękka Rok wydania: 2002 ISBN: 8373012621 Stron: 416 Wymiary (mm): 120x190

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 16,80 zł
szt.

WYSPA WE KRWI Kerr Peter

WYSPA WE KRWI Kerr Peter
WYSPA WE KRWI Kerr Peter

WYSPA WE KRWI Kerr Peter

 

Na pokładzie walczącej z nieprzychylnym wiatrem galery zaczyna się niecodzienna znajomość. Przy sterach walczą o utrzymanie kursu statku dwaj młodzi mężczyźni: jeden z nich należy do najbogatszych ludzi trzynastowiecznej Europy – to Jakub I, król Aragonii; drugi, Pedrito, jest przybranym synem wieśniaków, który po wieloletniej niewoli na pirackim statku wraca na ojczystą Majorkę. Król jest inicjatorem krucjaty, której celem jest odbicie Majorki z rąk rządzących od wieków wyspą – gospodarnie i tolerancyjnie – Maurów. Pedrito jest chrześcijaninem, pochodzącym ze współistniejącej pokojowo dwuwyznaniowej wioski. Scementowana na polu bitwy przyjaźń, jaka zadzierzgnie się między mężczyznami o tak odmiennej pozycji i doświadczeniach życiowych, splata się z aktualnym po dziś dzień dialogiem pomiędzy fundamentalizmem a tolerancją, dialogiem odwołującym się do logiki, praktyki i emocji. Pośród oddanych barwnie przez autora batalistycznych i marynistycznych scen wojny, która wstrząsa piękną Majorką, Pedrito awansuje na przybocznego i powiernika króla, dowiaduje się zdumiewających faktów o swoich korzeniach, poznaje miłość i przeżywa konflikt lojalności.

 

Peter Kerr jest szkockim pisarzem, farmerem i muzykiem jazzowym, który osiedliwszy się na Majorce, uległ fascynacji urodą i historią tej wyspy.

 

Dane techniczne: Autor: Kerr Peter Oprawa: twarda Rok wydania: 2013 Stron: 384 Wymiary (mm) :150x230

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 18,00 zł
szt.

ZAMEK Luis Zueco

ZAMEK Luis Zueco
ZAMEK Luis Zueco

ZAMEK Luis Zueco

 

Między Tierra Llana a Pirenejami Aragońskimi leży najważniejszy zabytek wojskowy w Europie: opactwo zamku Loarre, imponująca twierdza, zbudowana w miejscu, w którym była niebezpieczna granica. Jak zbudowano? Kto poważył się na taki wyczyn? Wszystko zaczęło się, gdy monarcha, król Sancho III Wielki, postanowił zbudować fortyfikację w odległym, słabo zaludnionym pasie górskim, z którego muzułmański wróg mógł być widoczny na dziesiątki kilometrów. Za obietnicę lepszej przyszłości przyciągnął grupę mężczyzn i kobiet, dla których samo przeżycie było codziennym bohaterstwem. Wśród nich jest mistrz z Lombardii; Jan i jego syn Fortun; Javierre , chłopiec, którego ambicje rosły w tym samym czasie co zamek. Spotkamy kapłana wiernego starym rytuałom i inteligentną ,tajemniczą Enecę. Jest to historia powstania jednego z najważniejszych średniowiecznych królestw, klucz do Rekonkwisty…

 

Pierwsza część trylogii umiejscowionej w hiszpańskim średniowieczu. Fascynujący opis zwyczajów, ówczesnej techniki, wpleciony w niezwykle zręcznie poprowadzoną opowieść o miłości, wojnie, przezwyciężaniu trudności.

 

 

Dane techniczne: Autor: Luis Zueco Oprawa: twarda Rok wydania: 2017 Stron: 690, Wymiary (mm): 150x230

 

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 30,00 zł
szt.

ZUCHWAŁA KORONACJA Godard Jocelyne

ZUCHWAŁA KORONACJA Godard Jocelyne
ZUCHWAŁA KORONACJA Godard Jocelyne
Nigdy dotąd w historii starożytnego Egiptu kobieta nie została faraonem. A Hatszepsut ośmieliła się to uczynić! Zaczyna się wówczas epoka, w której armia nie zajmuje już najważniejszej pozycji, epoka rekonstrukcji i konsolidacji państwa, w której pełnię władzy otrzymuje świątynia Amona i jej bogowie. Dla Hatszepsut to jedyna szansa na rządy, gdyż zdaje sobie sprawę, że w jej cieniu dorasta młody książę, który zagrozi jej pozycji. W otoczeniu kobiety faraona kroczą tebanki. Są młode, wykształcone i zdolne. Śmiało biorą los w swoje ręce, a równocześnie dają się ponieść zmysłowości Egiptu, jego wierzeniom i tradycji. Powieść Zuchwała koronacja o tym, jak Hatszepsut została faraonem, jest pierwszą z czterech części sagi Tebanki. Drugi tom zatytułowany Z gliny i kamienia opowiada o czasie budowy, trzeci Wiatr i perfumy o podróżach, a czwarty Druga małżonka o ostatnich latach rządów Hatszepsut. W całej tej sadze przeplata się życie kobiety faraona i losy tebanek. Jocelyne Godard opublikowała kilka dzieł, w tym biograficzną antologię kobiet pisarek Elles ont signé le temps (Zaznaczyły swój czas) oraz powieść historyczną La Scribe (Kobieta pisarz) dla wydawnictwa Editions Harmattan. W wydawnictwie Editions le Sémaphore wydała Dhuoda ou le destin dune femme écrivain en lan 840 (Dhuoda, czyli los kobiety pisarza w roku 840) oraz analizę dzieła Leonor Fini Dane techniczne: Autor: Godard Jocelyne Stan: nowa, nieczytana Oprawa: miękka Rok wydania: 2008 ISBN 9788374181488 Stron: 352 Wymiary (mm) : 135X205

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 7,95 zł
szt.

KOBIETA Z KAMIENIA KWINTET MUZUŁMAŃSKI TOM 3 Ali Tariq

KOBIETA Z KAMIENIA KWINTET MUZUŁMAŃSKI TOM 3 Ali Tariq
KOBIETA Z KAMIENIA KWINTET MUZUŁMAŃSKI TOM 3 Ali Tariq

Jak każdego lata, kiedy upał wStambule staje się nie do zniesienia, rodzina Iskandera paszy,osmańskiego seniora rodu, wyjeżdża do pałacu nad morzem Marmara.Jest rok 1899 i ostatnie mocarstwo islamskie chwieje się w posadach.Burzliwe dzieje rodziny, której losy od pięciuset lat splatają sięz losami Imperium Osmańskiego, stanowią odzwierciedlenie historiitego wielkiego kraju, z jego okresami świetności i upadku.Spotkanie wszystkich członków rodziny w rodowej posiadłości stajesię okazją nie tylko bolesnej analizy rodzinnych konfliktów,pretensji i niedomówień, ale także burzliwych dyskusji oprzyszłości osmańskiego państwa i kultury. To pełna pasjiopowieść o namiętności, zdradzie, poświęceniu i zemście, którestają się udziałem ludzi wszystkich stanów i kolejnych pokoleń."Kobieta z kamienia" to trzecia część KwintetuMuzułmańskiego. Siłą tej książki, podobnie jak poprzednich –W cieniu drzewa granatu i Księgi Saladyna – jest zarówno lirycznystosunek do historii, jak i twarda konfrontacja ze stereotypamidotyczącymi mentalności i obyczajowości krajów islamskich, takdziś, jak i w dawnych czasach.

Dane techniczne: Autor: Ali Tariq Stan: nowa, nieczytana Oprawa: miękka Rok wydania: 2014 ISBN 9788363531096 Stron: 334 Wymiary (mm) : 145x205

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 18,90 zł
szt.

OSTATNIA KONKUBINA Lesley Downer

OSTATNIA KONKUBINA Lesley Downer
OSTATNIA KONKUBINA Lesley Downer

Fascynująca opowieść o miłości, krzywdzie i przeznaczeniu w scenerii dziewiętnastowiecznej Japonii. Sachi, dziewczyna wyróżniająca się wśród rówieśniczek jasną cerą i nieprzeciętną urodą, zostaje któregoś dnia zauważona przez cesarską córkę, jadącą do dawnej stolicy Japonii, Edo. Zaintrygowana jej urodą, zabiera jedenastoletnią Sachi do siedziby swojego męża, shoguna, do pałacu, w którym mieszka trzy tysiące kobiet i tylko jeden mężczyzna....

Sachi, dorastająca w małej, górskiej wiosce dziewczyna, która zawsze wyróżniała się wśród swych rówieśniczek jasną cerą i nieprzeciętną urodą, zostaje któregoś dnia zauważona przez cesarską córkę, jadącą do dawnej stolicy Japonii, Edo.

Zaintrygowana jej urodą, zabiera jedenastoletnią Sachi do siedziby swojego męża, shoguna, do pałacu, w którym mieszka trzy tysiące kobiet i tylko jeden mężczyzna. Wkrótce młody shogun wybiera sobie Sachi na konkubinę.

Druga połowa XIX wieku to jednak okres wielkich zmian w Japonii. Po śmierci shoguna Sachi musi opuścić pałac i, choć czasy wojny domowej nie sprzyjają pielęgnowaniu miłości, serce młodziutkiej dziewczyny zabije mocniej do pewnego zbuntowanego wojownika.

Przepiękna epicka opowieść o miłości, pełna przygód i zaskakujących zwrotów akcji. To nie tylko kronika kraju, rozdartego bratobójczymi walkami, ale również historia zmagań z losem młodej kobiety, próbującej odnaleźć własną tożsamość.

O autorze:

Lesley Downer mieszkała w Japonii przez prawie piętnaście lat i biegle włada japońskim.

Napisała wiele książek o tym kraju i jego kulturze, między innymi: Geisha: The Secret History of a Vanishing World i Madame Sadayakko: The Geisha Who Seduced the West. Była prezenterką programów telewizyjnych stacji Channel 4, BBC i NHK oraz współpracowała z prestiżowymi tytułami prasowymi, takimi jak „The New York Times”, „The Times”, „The Telegraph”czy „The Observer”. Obecnie mieszka w Londynie wraz z mężem, pisarzem Arthurem I. Millerem, ale w dalszym ciągu często odwiedza Japonię.

Dane techniczne: Autor: Lesley Downer Stan: nowa, nieczytana Oprawa: twarda Rok wydania: 2008 ISBN 9788375080988 Stron: 438 Wymiary (mm) : 143x205

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 12,10 zł
szt.

SUŁTAN Z PALERMO KWINTET MUZUŁMAŃSKI TOM 5 Ali Tariq

SUŁTAN Z PALERMO KWINTET MUZUŁMAŃSKI TOM 5 Ali Tariq
SUŁTAN Z PALERMO KWINTET MUZUŁMAŃSKI TOM 5 Ali Tariq

Palermo, rok 1153. Sycylię, znajdującąsię pod panowaniem Rogera II – najbardziej wschodniego zewszystkich chrześcijańskich władców – wciąż jeszcze liczniezamieszkują muzułmanie. Pomimo przychylności króla i jego oddaniakulturze arabskiej, ich los na Sycylii jest przesądzony. Gdy stajesię jasne, że współistniejące dotąd światy islamu ichrześcijaństwa nie mogą dłużej przetrwać w harmonii, Muhammadal-Idrisi, nadworny kartograf i przyjaciel władcy, musi opowiedziećsię po jednej ze stron. Rozdarty między bliskim przywiązaniem dosułtana a lojalnością wobec swoich współwyznawców, szukazapomnienia w ramionach dawnej ukochanej. Okazuje się jednak, żeodzyskanej miłości brak dawnego żaru, rodzinna idylla to fikcja aprzed trudnymi wyborami nie można uciec.

Dane techniczne: Autor: Ali Tariq Stan: nowa, nieczytana Oprawa: miękka Rok wydania: 2014 ISBN 9788363531089 Stron: 322 Wymiary (mm) : 145x205

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 15,50 zł
szt.

ZWYCIĘSTWO ARMII NAPOLEONA Valery Giscard d'Estaing

ZWYCIĘSTWO ARMII NAPOLEONA Valery Giscard d'Estaing
ZWYCIĘSTWO ARMII NAPOLEONA Valery Giscard d'Estaing
14 września 1812 roku Napoleon wkracza do Moskwy. Przeczuwa, że zostając w stolicy Rosji skazuje się na katastrofę. Wydaje więc zaskakujący rozkaz swoim marszałkom: nazajutrz Wielka Armia ma opuścić Moskwę i wrócić do Francji. Nie chodzi o ucieczkę, ale o manewr, którym Napoleon chce rozbić wojska Kutuzowa, zmuszając go do ofensywy. Bohater książki, generał Francois Beille, ma za zadanie stale utrzymywać kontakt z wrogiem, udając, że jego oddział jest tylną strażą zbliżającej się Wielkiej Armii. Po rozszyfrowaniu fortelu Francuzów Kutuzow rusza w pośpiechu śladami Cesarza, by przeszkodzić mu w opuszczeniu Rosji. Napoleon wybiera miejsce batalii - tuż obok Wilna, nieopodal Niemna. Rosjanie zostają rozbici. Ich klęska otwiera nowy rozdział w historii Europy...

Po dwustu latach Valery Giscard d'Estaing pisze na nowo historię Europy, tworząc oryginalną i przekonującą powieść o życiu epoki, wojnie oraz dwóch pasjonujących miłościach

Dane techniczne: Autor: Valery Giscard d'Estaing Stan: nowa, nieczytana Oprawa: miękka Rok wydania: 2012 ISBN 9788375085815 Stron: 288 Wymiary (mm) : 145x205

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 15,90 zł
szt.
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl